37.kapitola - Vysvětlení a menší zápletka,jinak by to přece nešlo ;-)

23. prosince 2012 v 12:39 | šárka |  Charlot White
Ahojky,přidávám dlaší kapitolu. Když se vám kapitola líbí,tak mi prosím dejte vědět dolů do komentářů a pozvěte kamarády. ráda bych,aby se blog zvedl ze zapomnění a byl zase známý. Nevím,jestli do konce roku stihnu přidat další kapitolku,takže se mějte


Šárka :-)

Co to má znamenat? Vždyť to byl jen sen! Koukla jsem se na hodiny. Bylo půl třetí.Hm,holky končí až ve tři. Myslím,že zvládnu dojít na ošetřovnu sama a zeptat se Poppy,aby zavolala Brumbála a ten mi řekl,co to je. Vyšla jsem z pokoje, prošla společenkou a pomalu šla po schodech.Pravý spánek mi pulzoval bolestí.Abych pravdu řekla,sice ke mně tentokrát schody byly milostivé a naváděly mě k nejbližší cestě na ošetřovnu,hrozně se mi motala hlava a bylo mi na zvracení. Musela jsem si dělat přestávky,a to dost často. Nakonec jsem dorazila na ošetřovnu,kde Poppy zrovna míchala mastičku na akutní uhry. Byla otočená zády ke mně,takže neviděla,jak potácivě přicházím.
"Poppy." zašeptala jsem.
"Copak je zlatíčko? Merline!!! Co se ti u všech všudy stalo?" zalapala Poppy po dechu,položila hmoždíř a přispěchala ke mně,dřív,než jsem se sesula k zemi a posadila mě na postel. Odběhla si pro líh na vydesinfikování ran a šití.
"Opři se a řekni mi,co se ti stalo,zlatíčko." vyčistila mi ránu na spánku a začala ji šít.
"No,já vlatně nevím,co se stalo.Zdál se mi sen o Voldemortovi,jak mě ve svým sídle vyslýchá,potom jsme bojovali,já ho na chvilku odzbrojila a utekla jsem do lesa. Tam jsem narazila na strom a probudila jsem se takhle zřízená." vyprávěla jsem Poppy svůj sen.
"A to jsi byla takhle zraněná i v tom snu?" zeptala se Poppy znepokojeně.
"Ano,mučili mě kletbou Cruciatus a potom mi Voldemort dal facku a prstenem,ktreý měl na ruce,mi rozrthl ten spánek. "
"Svlékni se,kouknu se,jestli máš nějaké další rány na šití." svlékla jsem si tílko a volné šortky,ve kterých jsem spala,takže jsem na sobě měla jen sportovní podprsenku a kalhotky. Nakonec jsem měla zašitou ránu pod levým prsem,pravé stehno a levou tvář. Letmo jsem se podívala do zrcadla,když jsem se oblékala. Byla jsem bledá jako stěna a krvavé šrámy skoro po celém těle mi na kráse moc nepřidávaly. Zhrozila jsem se.Ten spánek a ta tvář.... Vypadala jsem jako Remus po obzlášť špatném úplňku. Poppy mi ještě na zašité rány dala jemné lepící polštářky,takže už to bylo lepší. Udiveně jsem se dívala na svůj vyhublý obličej do zrcadla a prohlížela jsem se. To snad ani nejsem já. Oči mi v obličeji svítily víc než obvykle a červené rty dodávaly mému bledému obličeji obrovský kontrast skoro stejně,jako tmavě modré oči. Mezitím přišel Brumbál.Když mě uviděl,zalapal po dechu. Klepala jsem se zimou,protože jsem neměla ani bačkory. Brumbál si sundal plášť,hodil ho přes moje ramena a pomalu mě vedl Bradavickými chodbami,které se po zazvonění plnily studenty. Jak mě s Brumbálem uviděli,klidili se z cesty a vyděšeně zírali. Minuli jsme naši partu,která se zrovna něčemu smála,ale jak nás zaregisrovali,zamrzly jim úsměvy na rtech. Chtěli jít se mnou a Brumbálem,ale on odmítl,že prý to se mnou musí probrat nejprve v soukromí. Došli jsme do Brumbálovy kanceláře,posadili jsme se a Brumbál začal.
"Charlie, slyšel jsem,co jsi říkala madam Pomfreyové a myslím,že bych ti to měl objasnit. Zmrzlinu?" nabídl mi obří kelímek zářivě žluté citrónové zmrzky a já s chutí přijala a už jsem se ládovala.
"Děkuju." zahuhňala jsem s plnou pusou zmrzlé dobroty. Ten pohled vykouzlil Brumbálovi úsměv na rtech.
"No,každopádně,Voldemort- jak jistě víš- exceluje ve vymývání mozků,vytváření falešných představ v myslech obětí a potom,kdy prosili o milostivou smrt,je konečně zabil. Toto je podobné,ale dokázal se s tebou spojit i fyzicky,proto máš stejná zranění jako v tom snu. Njspíš tě přemístil,tam se odehrál ten zápas,ale jak jsi utekla a praštila se do stromu,Voldemortovo soustředění polevilo a ty ses přenesla zpět do Bradavic. Je to srozumitelné?" zeptal se mě Brumbál jemně. Kývala jsem hlaavou a dál bagrovala zmrzlinu.
"A taky by tě mohlo zajímat,že když ti Saya řekla to o tom,že Voldemort a Bellatrix spolu,vždyť víš co,Bella mezitím opravdu čeklala dítě,ale potratila a dnes zmizela. Voldemort ji...."
"Zabil!" dokončila jsem s plnou pusou zmrzliny a poprskala jsem Brumbálovi brejle. Seděli jsme totiž naproti sobě. Brumbál se usmál, a očistil si brýle.
"Promiňtě." polkla jsem a pokračovala ve vyjídání Brumbálových zásob.
"To nic. Ne,nezabil ji,ale nechal ji zavřít do Azkabanu. Zničilo to totiž jeho plány. Teď se tě snaží zabít dřív,než na to přijdeš a zničíš ho dřív,než on tebe." Lžíce se zmrzlinou,která původně putovala do mé pusu,se na chvilku zastavila ve vzduchu a pak klesla zpátky do kýble zmrzky,teď už ze čtvrtiny prázdného.
"Charlie,jsi v pořádku?"
"Ano,takže pokud dobře chápu,Voldy se jako správnej otec duševně zhroutil po potratu svého budoucího dítěte a zuří. a hodlá si zlost vyybít na mě,správně?"
"Velmi dobře."
"Ou."
"Ale nemáš se čeho obávat,minimálně do léta máš ještě čas,teď má prý nějaké jiné starosti,podle informací,které jsem obdržel.Měla bys jít do svého pokoje.Ne ne ne,tu zmrzlinu si vem s sebou,zdá se,že ti bude k užitku víc než mě." Odmítl Brumbál ze čtvrtiny vyluxovaný kyblík zmrzliny,vesele mě plácnul po zadku a odvedl mě do Nebelvírské věže. To je dobrej pošuk,ten Brumbál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 El El | 25. prosince 2012 v 20:17 | Reagovat

Týjo, když nás tak nabádáš, abychom to řekli známým, tak asi o tom povím kamarádce Šárce. :-D Je ti dost podobná... Hele, nejste náhodou dvojčata?? :D

A teď k věci: délka akorát, akce i reakce, spousta krvavých šrámů, lahodné zmrzliny i antistesového poplácání po zadku... Má to vše, co by napínavý příběh měl mít. :-) Pokračuj, pokračuj. O Silvestra žádné paření, ale pěkně psaní ;-)

2 Aurora Aurora | Web | 31. prosince 2012 v 9:46 | Reagovat

Mne to tu nekomentlo? :-? sorry, to ten systém... už asi pred týždňom som to tu komentovala. táákže. dobré to bolo. a ten dumbledore :D :D

3 Šílenej Šílenej | Web | 5. února 2013 v 22:50 | Reagovat

poprskala brejle, no to je fakt moc :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D

4 Janelle Janelle | Web | 27. dubna 2013 v 15:41 | Reagovat
5 CHAOS CHAOS | Web | 30. června 2013 v 17:42 | Reagovat
6 bianca bianca | E-mail | 30. června 2013 v 22:52 | Reagovat

Bude ešte vôbec pokračko? :-)

7 Šárka Šárka | 17. července 2013 v 18:55 | Reagovat

Nevím,nic mě nenapadá :/

8 Elle Elle | Web | 17. července 2013 v 20:37 | Reagovat

Ahoj, chcela by som ťa veľmi poprosiť o hlas pre Elle
http://ian-somerhalder.blog.cz/1307/autogram-justina-biebera-hlasovani

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama