10.kapitola TP- tajemství vyzrazeno

24. února 2012 v 16:55 | Tere3ska |  Teresa Potterová - neaktivní
TAK PODLOUHÝ DOBĚ =D
SNAD SE VÁM BUDE KAPITOLA LÍBIT, IKDYŽ VÍM, ŽE ROZHODNĚ NENÍ KDO VÍ JAK SKVĚLÁ =)


"Jsem tu teprv měsíc, je mi deset a už bych odstudovala třetí ročník na kouzelnické škole. Co prosím tě budu potom dělat? Co mě budeš učit?" zeptala se jednou na hodině Tess Alyshy.
"To sice ano, ale musíme probrat veškeré kouzelnické dějiny světa a pak tě ještě budu muset naučit obecné dějiny mudlovského světa." otočila se na ni s úšklebkem Alysha, které to přišlo strašně nudné a zbytečné.
"Ale to mi jednou řekneš a konec. Proč si musím pamatovat úplně všechno co uslyším a nebo uvidím? Někdy je to fajn, ale někdy je to děsný!" křičela už Tess. "Pamatovat si všechny hádky, kouzla, dějiny, a já nevím co, už mi to leze na mozek a bojím se, abych se nezbláznila." Pomalu zeslabovala hlas, až poslední slova skoro neslyšně zašeptala.
"Ale Tessie, měla by si to někomu říct. Říci někomu o sobě pravdu. Bude ti líp ani nevíš jak." Přitáhla si ji k sobě a jednou rukou ji objala, zatímco druhou ji hladila po vlasech.
"No, víš, já už to někomu řekla" zašeptala Tess.
"A kdo to je? snad je to někdo hodnej." Usmála se na ni smutně.
"Když jsem měla zase jednou takovou tu krizi, tak jsem to všechno řekla Leony a obě jsme na venkovní straně levého stehna ucítily teplo, jaké se mi rozlévá, vždy, když dostanu další tetování. Je pravda že za zlatá je docela nenápadná, ale někdy zářím jako měsíček na hnoji." prohlásila už se smíchem Tess. Jí nikdy špatná nálada nevydrží dlouho. To už věděli všichni.
"Počkat a to tetování dostala i Leony? To jako fakt? A jaký je?" ptala se dychtivě Alysha.
"Merline, ty už jsi někdy horší než bláznivá puberťačka Alys. Máme s Leony stejné tetování." Jak dořekla tak si ještě trochu víš vyhrnula krátké kráťásky, aby si Alysha mohla prohlédnout krásný zlatý zdobený klíč, okolo kterého se táhnou paprsky. "klíč nejspíš znamená tajemství, ale ty paprsky..." přemýšlela nahlas Alysha.
"To už jsme zjistily. Cítíme své pocity." prohlásila pyšně Tess.
A zahleděla se někam, kam za ní nikdo nemůže, a kde mohla nerušeně vzpomínat.

Leony už zase seděla u sebe na posteli a brečela, protože kluk do kterého se nyní zamilovala, ji nemá rád.
Tess, která se naopak vrátila ze své hodiny baletu (kam ji nutila chodit Alysha kvůli kondičce a ladné chůzi) celá vyčerpaná a magicky na dně, ale přes to šťastná, protože tanec byl její miláček, k ní přistoupila a přitáhla si ji k sobě, aby se mohla v klidu vybrečet a rozmluvit se o svém problému. "Když jsem s ostatníma šla z hodiny estetiky potkala jsem ho na zahradě. Zrovna se bavil s našim Jamiem* , a tak jsem k nim došla. Jamie, když jsem k nim došla, mě objal kolem ramen a představil nás. Jmenuje se Teodor a je to vlkodlak. Je úplně sladký a když se na mě usmál... měl takovej krásnej štěněčí pohled." Zasnila se. Tomu se Tess zasmála, Alysha nechápala, ale to jí bylo jedno. "Pak ke mě natáhl ruku, abychom se představili, jenomže jsem zapomněla na můj prstýnek, který mám od maminky a tak jsem ho spálila a na ruce měl vypálený vzorek." brečela. Tomu se Tess už musela smál nahlas. Tess už to nevydržela a všechno ji vysvětlila. To, jak byla vždycky ta druhá, která se nic praktického nemohla naučit, a najednou se například postavila a odešla nebo když byla stašně smutná, tak se sama od sebe rozezněla velice smutná, ale krásná skladba. Ale hlavně ji pověděla o čarodějce versus kouzelnice, kterou je ona.

Všechno to slovo od slova (ta paměť je prokletí) odvyprávěla Alyshe, která na ni s otevřenou pusou jen koukala a na nic jiného se nezmohla. Byla sice moc ráda, že se konečně Tess se svým tajemstvím někomu svěřila, ale toto bylo na ni stejně moc.

* asi týden po příjezdu se Tess s Jamiem usmířila a byla z nic jedna veliká parta - Tess, Simon, Jamie, Leony a Luisa
Jamie jen prostě "má rád dívky" =)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leni Leni | 24. února 2012 v 17:34 | Reagovat

Hele, to, co ti teď napíšu, bude pravda a jen pravda. Jestli v tom hodláš hledat něco jiného, hledej si, ale předem tě varuji, že nenajdeš. :-P
Takže ve třech bodech:
Za prvé: K-ON-E-Č-N-Ě!! Konečně jsme se dočkali. :-D
Za druhé: trochu se začínám ztrácet, ale to je asi tím, že poslední díl byl kdovíkdy. ;-)
A za třetí: Nakonec si tu kérku dala na stehno, jo? Dobrý místo, tam ji pravděpodobně nebude nikdo koukat. :-D

Celkově se mi to líbilo, Trochu jsem byla zmatená, na co že to vzpomíná, ale pak se to docela srovnalo. Ani žádné chyby jsem tam neviděla (moc jsem se teda na to nesoustředila, snažila jsem se pozorně sledovat děj). :-)
Ale doporučuji ti, psát o chlup (v tvém případě dva tři týdny :-P) rychleji. Člověk rychle zapomíná, co bylo minule. :-)

2 Teressska, Teressska, | Web | 24. února 2012 v 18:07 | Reagovat

[1]: trubko! :-D ale už mám nápad přesný, takžew to pojede (aspoň tahle kapitola) rychleji :-) (už tam budeš :-P )

3 susa susa | 24. února 2012 v 19:40 | Reagovat

Tak jsem se konečně dočkala.Je to opravdu pěkné.Prosím prosím prstíčkem hrabu, ať je tentokrát pokračování dříve :-)

4 Šílenej Šílenej | Web | 24. února 2012 v 22:06 | Reagovat

tenhle smile >> ??? << dokonale vystihuje můj výraz, fakt ztrátim přehled o tom, co se to tam vlastně děje, ale neva, třeba se časem chytnu :-D
ten vlkodlak a štěněcí výraz byl dost dobrej, živě si to představuju :D

5 Simon Simon | Web | 3. března 2012 v 15:52 | Reagovat

[1]: Ona povedala všetko čo som mala na jazyku :) Je to fajn, ale trvá ti toooo! :D páči sa mi to a som zvedavá ako ti to pôjde ďalej - fajn kapitola ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama